【 358 wpis w moim cyklu…

【 358 wpis w moim cyklu #zlotaeravhs 】

Dziś, w nawiązaniu do wczorajszego wpisu, przypominam kolejny film z Woody’m Harrlestonem, tym razem jest to komedia producentów „Głupiego i głupszego”.
W obsadzie również świetny Bill Murray i Randy Quaid.

” Kręglogłowi ” (Kingpin, 1996)

Mistrz gry w kręgle, Roy Munson (Woody Harrelson) zwycięża w wielkim turnieju bowlingowym, pozostawiając w tyle swojego głównego rywala Erniego McCrackena (Bill Murray). Niestety przez zbieg nieszczęśliwych wypadków Roy traci prawą rękę. Fakt, że nie może kontynuować kariery doprowadza go do alkoholizmu. Wegetuje jako akwizytor artykułów kręglarskich. Nagle na swojej drodze spotyka Ishmaela, młodego Amisza o niezwykłym talencie do kręgli. Jeśli tylko uda się przekonać religijnego młodzieńca do udziału w mistrzostwach, życie Munsona odmieni się. Do tego jednak droga daleka, pełna zwariowanych przygód, czyhających na okazję oszustów, seksownych pokus w osobie Claudii (Vanessa Angel) oraz okoliczności, których nie sposób przewidzieć. Złośliwym zrządzeniem losu bohaterowie trafiają do kręgielni, w której mistrzowskiego tytułu broni Erni McCracken.

W czasach VHS trochę słabo komedia się wypożyczała, prawdopodobnie przez główny motyw, który krąży wokół kręgli. Jakoś ludzie nie byli przekonani że będzie to śmieszne, całkiem niesłuszne, bo jest w filmie sporo zabawnych scen, a kręgle to tylko pretekst do pokazania kolejnych perypeti bohaterów.
Po tym świetny Bill Murray i dobry Harrelson (z hakiem zamiast dłoni 😛 ) podnoszą wartość tej – bądź co bądź – trochę głupawej komedii.
6,5/10 to sprawiedliwa ocena.

Zwiastun. Strona Filmweb.
Film dostępny z lektorem na cda.

➡ Poprzedni, wczorajszy wpis – kultowy megahit Olivera Stone’a ➟ ” Urodzeni mordercy „.

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania…

#komedia #kregle #zlotaeravhs #amisze #filmnawieczor #ogladajzwykopem #film #rozrywka #humor #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club #filmy #kinocebulowe