_”Zapomniane lub mało…

_”Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS…”_

Było parę horrorów, więc czas na komedię.
(Wszystkie tytuły⇨ #zlotaeravhs .)

Tym razem komedia o wojnie wietnamskiej, zarazem to jedna z lepszych wojennych komedii pomyłek, parodii…
Film prod. filipińskiej, ale w amerykańskim stylu.

„Akcji nie brakuje” aka „Porky’s 13 in Vietnam”.

Komedia opowiada historię członka miejskiej grupy paramilitarnej, który wraz z innymi „niedzielnymi żołnierzami” zostaje wysłany do dżungli Wietnamu, gdzie trwa apogeum wojny.
Po krótkim szkoleniu (które przez ciągle wpadki bohaterów ledwie przetrwali zarówno oni, instruktorzy jak i sam obóz) zostają wysłani na pierwszą misję – patrol zwiadowczy.
Oczywiście wkrótce gubią drogę, a ich pomyłki, pech, wpadki i kompletna nieudolność rozkręcają komiczną akcję (której do końca nie brakuje 😉 )

Brak zwiastuna, film na świecie również nieznany, większość serwisów ma dodaną tylko naszą polską okładkę VHS z kasety wydanej przez Video Rondo.

Jakoś okładek w sieci tak słaba, że zmuszony byłem pstryknąć fotkę okładki z mojej kasety 😉

pokaż spoiler Przy okazji wrzuciłem kolejne, skadrowane zdjęcia okładki na stronę IMDb, bo biedaki nie mieli absolutnie żadnej grafiki 😛
A teraz będą mieć kilka „images-ów”… 😉

Do obejrzenia z polskim lektorem, niestety jakość dość słaba, choć czego oczekiwać po RIP-ie z VHS-u wydanego w 1991 roku.
(Filmweb)

#parodia #komedia #wojenny

pokaż spoiler #film #filmy #ogladajzwykopem #filmnawieczor #filmnadzis #gimbynieznajo #vhs #nostalgia #lata90 #lata80 #wykopplus30club #80s #90s #wietnam