Ciężko znaleźć drugi film…

Ciężko znaleźć drugi film który tak w pełni zasługuje na określenie „kultowy”, jak produkcja którą dziś przypomnę w cyklu „Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS”.
To mieszanka akcji, romansu, musicalu i odrobiny… utopijnej fantastyki…

„Ulice w ogniu” (Streets of Fire, 1984)

Brudnoszare, nienazwane amerykańskie miasto lat 80-tych, skąpane w świetle neonów w którym wciąż widać świat lat 50-tych…
Ellen Aim (Diane Lane), słynna gwiazda rockowa, zostaje porwana podczas występu w klubie przez gang motocyklowy zwany Bombersami, z bezwzględnym Ravenem (Willem Dafoe) na czele.
Agent artystki, a równocześnie jej obecny narzeczony oferuje byłemu chłopakowi Ellen, Tomowi Cody’emu (Michael Pare) 10 tys. dolarów za odszukanie i uratowanie piosenkarki. Cody, weteran wojny wietnamskiej który po latach powrócił do miasta, pomimo niechęci do swojej ex postanawia przyjąć intratne zlecenie.
Zaczyna działać od razu i wraz z przypadkowo poznaną byłą komandoską, atrakcyjną McCoy (Amy Madigan) dostaje się do obozu Bombersów…

„Historia rozwija się szybko.
Wygląda to mniej więcej tak, jakbyśmy skakali wzrokiem od okienka do okienka w komiksie, a same dialogi to nic innego jak te wyciągnięte z komiksowych dymków. Krótkie, treściwe często jednozdaniowe wypowiedzi, po których nie ma już co komentować. One-linery wypełniają „Ulice w Ogniu” po brzegi.
Od przytyków, po wyznania miłosne. Od prawd na miarę Paulo Coelho, po szybkie puenty.
A wszystko to z powagą sapera na moment przed wybraniem kabelka odpowiedniego koloru.”

„Ta trochę kiczowata historia jak z komiksu okraszona została ryzykowną, chociaż zdającą celująco egzamin muzyką.
Otóż, to co słyszymy to lata 80-te. Muzyka, którą gra zespół Ellen to zgrabne i nośne rockowe dźwięki prosto z listy Billboard 84′.
Co ciekawe, ten najbardziej energiczny kawałek na otwarcie filmu dosłownie porywa swoim dynamizmem, który kojarzy się z punkową witalnością.”
„Reszta zaś, czyli bohaterowie, samochody i tytułowe ulice w ogniu to już lata 50-te.
Na ulicach zobaczymy masę pereł amerykańskiej motoryzacji, jak chociażby Chevroleta Impala, czy Mercury Convertible, na którego tylnych siedzeniach niejedna para z lat 50-tych poznawała arkana seksu.
Osobny akapit należy poświęcić plastyce kadrów.
Odważna gra kolorowymi światłami neonów w zderzeniu z brudnoszarą, mokrą ulicą robi wrażanie.
Sceny knajpiane to już poważny kandydat na wydruk i powieszenie w antyramie w każdym pokoju pełnym tęsknoty za ejtisami”.

Zwiastun.
Strona Filmweb.

Cały film on-line – (napisy,720p) lub (lektor,1080p).

Poprzednie filmy które prezentowałem (wkrótce będzie ich już z setka), a także kolejne pozycje znajdziecie pod moim tagiem autorskim ⇨ #zlotaeravhs…

#filmnawieczor #lata80 #kultowe #nostalgia #gruparatowaniapoziomu
#wykopplus30club #gimbynieznajo

pokaż spoiler #film #filmy #neony #lata50 #50s #vhs #samochody #klasyka #fantastyka #motocykle #kino #retro #video #zlotaeravha #kasety #filmnadzis #ogladajzwykopem #80s #akcja #80sforever #kinoklasyb #filmyonline #kinocebulowe #motory #dawnegwiazdy #dawnepieknosci #utopia #starealedobre #starealejare #kinofilia #poscig #kultura #rozrywka #musical #muzyka #muzykafilmowa #komiks #cyberpunk #kinomatografia #komiksy #wypozyczalnia #kinomaniak #gangi #kultura #noir #thriller #disco #ejtis #ejtisy #noire #scifi #kinoman #kino

pokaż spoiler @Mega_Smieszek – dzięki za podrzucenie pomysłu na ten film 😉