Do cyklu „Filmy ze…

Do cyklu „Filmy ze Złotej Ery VHS” trafia dziś niskobudżetowa, ale mimo to kultowa fantastyka postapo, z Patrickiem Swayze w roli głównej…

” Stalowy świt ” (1987)

W zdegenerowanym, zniszczonym wojną nuklearną świecie Nomad (Patrick Swayze), weteran wojenny i mistrz sztuk walki samotnie przemierza rozległe obszary szukając śmierci w walce z grupami Renegatów. Pewnego dnia w mrocznej tawernie spotyka Cord’a, swego dawnego dowódcę i przyjaciela, który zmierza do Doliny Maridian, gdzie został powołany na stanowisko nowego Rozjemcy. Komuś jednak bardzo zależy na tym, by Cord nie dotarł do miejsca pełnienia swej funkcji – w drodze do celu zostaje zamordowany.
Nomad zamierza pomścić jego śmierć. Rusza w kierunku Meridian, gdzie garstka mieszkańców rolniczej osady czeka na nowego Rozjemcę.
Ich ziemie i jedyne źródło wody zajęła grupa bandytów.
Po przybyciu na miejsce Nomad zaprzyjaźnia się z przywódczynią osady, i jej synem…
Pomagając mieszkańcom bohater filmu „Stalowy świt” na nowo nadaje także sens swojemu życiu.

Patrick Swayze w tym filmie po raz pierwszy wystąpił wspólnie z żoną, Lisą Niemi, która grą tu Kashe, liderkę osady. Zobaczymy tu także Briana James’a, który jak zawsze świetnie pasuje do takich postapokaliptycznych klimatów…

Ci, którzy film widzieli, pamiętają też zapewne pojazdy którymi jeździli i walczyli bohaterowie…
To pustynne jachty, trójkołowe wózki z żaglami, które wiatr pchał po piaskowej równinie…

Zwiastun.
Strona Filmweb.

Film do obejrzenia on-line z lektorem – (720p, cda) lub (openload) .

Przy okazji przypominam inny, trochę podobny w klimacie film który tu parę miesięcy temu prezentowałem… ” Zdziczały świat ”

→ #zlotaeravhs ←
Mój tag autorski gdzie znajdziecie wszystkie wcześniej „przypominane” filmy, jak i kolejne które się pojawią…
A ich okładki można”hurtowo” zobaczyć w zakładce z grafiką… ⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#postapokalipsa #scifi #ogladajzwykopem #lata80 #gimbynieznajo #filmnawieczor

pokaż spoiler #wykopplus30club #postapo #scifi #przyszlosc #takbedzie #miecze #filmy #fantastyka #akcja #sciencefiction #lata90 #80s #film #nostalgia #kinofilia #sf #90s #starealejare #kinematografia #kinomaniak #filmyonline #video #kinoklasyb #klasyka #wypozyczalnia #retro #rozrywka #kinocebulowe #zlotaeravha #filmnadzis !