Dziś będzie film idealnie…

Dziś będzie film idealnie pasujący do nowego cyklu – „Przeboje Złotej Ery VHS”.
Jeden z najlepszych filmów Johna Carpentera, coś co (prawie) każdy zna…
Thriller SF z elementami akcji i horroru…
A kto jednak nie zna, to powinien jak najszybciej nadrobić tą zaległość i obejrzeć… 😉

” Oni żyją ” (They Live, 1988)

To obraz który często jest wyznacznikiem przy ocenianiu innych (gorszych) filmów, taki „wzór” niczym z francuskiego Sevres… ( ͡º ͜ʖ͡º)

John Nada przybywa do Los Angeles w poszukiwaniu pracy. Przypadkowo odkrywa szokującą prawdę o rzeczywistości. Za pomocą niezwykłych okularów potrafi dostrzec to, czego nie widzą inni. Tego, że ludzie są nieświadomie sterowani podprogowo przez telewizję i różnego rodzaju hasła – widoczne wszędzie… ale na pewno nie gołym okiem. Spostrzega również, że na Ziemi żyją przybysze z kosmosu, ukrywający swoją prawdziwy wygląd za pomocą hipnotyzujących sygnałów. Kosmici przejęli role polityków, biznesmenów czy policjantów i rządzą światem próbując przekształcić ludzi w bezwolnych konsumentów.
Tylko garstka ludzi zdaje sobie sprawę z zagrożenia i toczy nierówną walkę z pozaziemskimi okupantami. Nada postanawia przyłączyć się do rebeliantów…

Cały film on-line (lektor, 1080p).

Zwiastun.

Strona Filmweb.

W komentarzach dałem kilka innych plakatów, w tym polską okładkę z pirackiego wydania kasety dla wypożyczalni, ze zmienionym tytułem – „Żyją wśród nas” .
Co ciekawe styl tej okładki bardzo przypomina dzieła, które zamiast oryginalnych grafik umieszczało na swoich legalnych kasetach Video Rondo.

Wszystkie poprzednie (jak i kolejne) prezentowane przeze mnie filmy z czasów VHS znajdziecie pod tagiem ⇨ #zlotaeravhs.

#klasyka #sf #horror #filmnawieczor
#nostalgia #gimbynieznajo #80s

pokaż spoiler #film #filmy #thriller #lata80 #lata90 #vhs #90s #scifi #sciencefiction #fantastyka #carpenter #kino #retro #video #zlotaeravha #kasety #obcy #inwazja #kosmici #filmnadzis #ogladajzwykopem #kinematografia #akcja