„Gdy jedyną osobą która…

„Gdy jedyną osobą która wie że jesteś niewinny, jest psychopata który wrobił Cię w morderstwo…”

Tym razem mój cykl ➛ #zlotaeravhs wzbogaci się o jeden z najciekawszych thrillerów sensacyjnych początku lat 90-tych, dzieło twórców „Szklanej pułapki 1,2” i „Zabójczej broni 1,2,3″.
W rolach głównych Denzel Washington, Ice-T i John Lithgow.

„ Rykoszet “ (Ricochet, 1991)

Taka ciekawostka: film był na tyle dobry, że zanim do wypożyczalni video trafiła legalna wersja w dystrybucji Imperialu, wcześniej została wydana profesjonalna piracka kaseta udającą legala.
Który to fakt osobiście potwierdzam 😉
Jako okładkę wrzucam tego pirata – na pamiątkę tamtych czasów 😛 (+ legalny w komentarzu).

Młody czarnoskóry gliniarz, Nick Styles (Denzel Washington) przebył długą i trudną drogę od czasów dzieciństwa, kiedy żył i mieszkał w slumsach. Dla Nicka jedyną ucieczką od biedy było wstąpienie do policji. Jego przyjaciel Odessa (Ice-T) wybrał życie przestępcy – handlarza narkotyków i złodzieja samochodów. Kariera Nicka dostaje zawrotnego przyspieszenia, kiedy młody policjant aresztuje niebezpiecznego mordercę, gangstera rasistę Blake’a (John Lithgow), a całe zajście zostaje sfilmowane kamerą video przez przypadkowego świadka. Z dnia na dzień Nick staje się gwiazdą telewizyjną i atrakcją dla dziennikarzy. Jednak Blake, żądny zemsty, ucieka z więzienia, fingując swoją śmierć i zaczyna wrabiać Nicka w morderstwo, którego tamten nie popełnił. Jedynie stary przyjaciel Odessa może być szansą by Nick mógł udowodnić swoją niewinność.

Świetny, trzymający w napięciu film, z młodym Denzelem który dopiero stawał się sławny.
Wieloletni przebój wypożyczalni.

Zwiastun. Strona Filmweb.
Film dostępny on-line, 720p, lektor, cda.

➡ Poprzedni wpis – kultowy przebój, widowiskowa akcja… ➟ ” Harley Davidson i Marlboro Man ”

✔ Wszystkie dawniejsze (i kolejne) wpisy znajdziecie pod moim tagiem ➛ #zlotaeravhs.
Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania…

#vhs #lata90 #zlotaeravhs #filmnawieczor #thriller #ogladajzwykopem #film #gimbynieznajo #nostalgia #40plusclub #30plusclub #wykopplus30club #filmy #90s