KINA OTWARTE OD 12 LUTEGO! W…

KINA OTWARTE OD 12 LUTEGO!

W KOŃCU! Już teraz zapraszamy na pokazy przedpremierowe świetnej komedii romantycznej „Palm Springs” (Andy Samberg i Cristin Milioti!) i animacji, która zdobyła Złote Lwy na tegorocznym festiwalu w Gdyni – „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

Postaramy się dla Was zapełnić repertuary kin doskonałymi filmami, a zaczynamy od dwóch zupełnie od siebie różnych propozycji:

„Palm Springs”to idealny film na teraz i na Walentynki – można zostawić za drzwiami kina śnieżny polski luty i przenieść się do słonecznego Palm Springs, krainy basenów i nielimitowanych drinków z palemką.

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, „Zabij to…” staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

Pic so much rel!
Do zobaczenia na salach kinowych <3

#film #filmy #kino #filmnawieczor #randka #walentynki #komedia #animacja #kultura #rozrywka #sztuka #restrykcje #obostrzenia #wkoncu