Mam dla Was małe…

Mam dla Was małe technologiczne porno.

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda digitalizacja filmów nagranych na taśmę filmową?

A no tak. Urządzenie to BMD Cintel Scanner. Umożliwia ono skanowanie i podgląd skanowanego materiału w czasie rzeczywistym – z prędkością w jakiej zostało wykonane nagranie. Obsługuje taśmy 35mm – skan do 4K i 16mm skan do 2K, także te z zapisanym dźwiękiem.

Obsługa urządzenia niekoniecznie należy do skomplikowanych (kolega z filmu robi to pierwszy raz) jeżeli chodzi o załadowanie filmu. Problemy zaczynają się przy szukaniu odpowiedniego podświetlenia. Automatyczne ustawianie balansu bieli niekoniecznie za każdym razem poradzi sobie z danym materiałem. W przypadku nagrań, które będą poddane montażowi taśmę można „pociąć” za pomocą timecode na ujęcia co umożliwia nagranie poszczególnych serii klatek z poprawnym balansem.

Każda klatka filmu to kolejne zdjęcie w formacie raw przez co skaner ten wymaga dość wydajnego komputera ze złączem TB2 bądź 3. Zgrany materiał możemy poddać dalszej korekcji oraz edycji w DaVinci Resolve.

Poniżej małe wideo z wykorzystaniem taśm @dechireur007

#produkcjafilmowa #kamery #film #technologia #ciekawostki #montaz i trochę #fotografiaanalogowa bo przecież, kamera jakby nie patrzeć też robi zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)