Oto notatka służbowa Franka…

Oto notatka służbowa Franka Kozy, pracownika NSA.
Imię, nazwisko i przede wszystkim sama notatka powinny były pozostać na zawsze tajne, ale w roku 2003. opublikowano najbardziej pieprzną część tej notatki na pierwszej stronie Observera, co stanowi jeden z ostatnich tego typu aktów odwagi dziennikarstwa Zachodu

Plusujcie Katharine Gün, która w 2003 roku zaryzykowała wszystko ,aby nie dopuścić do bezprawnej inwazji na Irak. To właśnie ona ujawniła notatkę Kozy.
Chętnie dałbym tutaj linka do polskiej Wikipedii, ale ona nie ma wpisu na naszej Wikipedii 🙂 dodam niedługo.
Plusujcie świetny film Official Secrets , który chwalony jest przez Gün i ówczesnych dziennikarzy Observera za sztywne trzymanie się faktów.
Wbrew temu, co sądzi wielu producentów w Hollywood, oparty na faktach ( albo lepiej napisany w zgodzie z faktami) film może być jednocześnie thrilling . Official Secrets to udowadnia.

Plusujcie,bo każdy plusik to jednocześnie minusik dla amerykańskich gazet, które posłusznie i spolegliwie zignorowały wiadomość o leaku,mimo że ta wiadomość mogła doprowadzić do (usprawiedliwionego) impeachmeantu Busha jra.

Plusujcie, bo każdy plusik to jednocześnie minusik dla imperialnych zapędów USA, które zdają się czasem myśleć, że cały świat należy do nich.
Guess what, hamburgers. F**k off.

pokaż spoiler #usa #irak #historia #nsa #wielkabrytania #whistleblowing #film #filmnawieczor #tajnesluzby #mi6 #chile #angola #bulgaria #gwinea #pakistan #etyka #filozofia #dziennikarstwo #snowden i jak najbardziej #zbrodniewojenne , bo wojna w Iraku była bezprawna, a prowadzenie bezprawnej wojny to nic innego jak popełnianie zbrodni wojennych.