Zack Snyder dopiął swego. 18…

Zack Snyder dopiął swego. 18 marca 2021 roku na platformę streamingową HBO trafiła jego wersja Ligii Sprawiedliwości. Projekt tak bardzo przesiąknięty stylem reżysera, że aż trudno uwierzyć, iż studio wyłożyło jeszcze dodatkowe miliony dolarów na tak autorski projekt. Tak, widać tutaj rękę reżysera, jak w mało którym filmie.
Czy jednak czterogodzinna wersja jest teraz filmem kompletnym? Czy w porównaniu do kinowej premiery z 2017 dostaliśmy lepsze dzieło? Na pewno Zack Snyder postarał się, by każda pojedyncza klatka, która została poprzednio odrzucona, tutaj znalazła swoje miejsce. Justice League jest przez to niezwykle interesującym eksperymentem i pokazem tego, jak ważny jest odpowiedni montaż w przekazie narracji. Sytuacja tak unikatowa, że właśnie z tego powodu warto przynajmniej ten film sprawdzić.

A o tym, jakie inne powody za lub przeciw temu, by poświęcić czas na Snyder Cut, rozmawiają: Jacek 2.0 a.k.a. Jaca oraz Patryk.

Miłego słuchania!

#leniwapopkultura #leniwypodcast #zacksnyder #justiceleague #snydercut #dc #komiks #youtube #polskiyoutube #podcast #film #filmnawieczor